A visszér kezelése

A visszér akár már a 20-as, 30-as korosztályt is érintő megbetegedés, amelynek előfordulási aránya a 50-es korosztály körében már csaknem 50 százalékos. Leginkább az alsó végtagokon jelenik meg, kezdetben enyhébb, majd egyre súlyosbodó és egyre kellemetlen tünetekkel. 

A visszerességre való hajlam örökletes, azonban nagyon sok múlik az életmódon is. Nagyobb eséllyel jelentkezik ugyanis azoknál, akik ülő munkát végeznek vagy mozgásszegény életmódot folytatnak. Szintén befolyásolják a visszér megjelenését a terhesség, valamint a túlsúly. Ugyan nagyobb arányban van jelen a nőknél, a férfiakat is jelentős mértékben érinti ez a kellemetlen, olykor fájdalmas betegség. 
 
A nyári hónapokban a visszér panaszok súlyosbodhatnak, mivel az erek kitágulnak és lassul a vérkeringés. A visszérnek rosszat tesz a melegvizes fürdő, szauna és a napozás is. 
 
Mit tehetünk a visszér ellen?
 
A visszeres panaszokat érdemes komolyan venni, mielőbb a tünetek súlyosbodnának. Lehetőség szerint kerüljük a hosszú idejű ülést, egyhelyben állást. Amennyiben munkánk ezt nem teszi lehetővé, próbáljunk meg gyakran beiktatni egy kis sétát, álljunk fel és mozgassuk meg végtagjainkat. A szabadidőnkben lehetőleg próbáljunk több időt szánni testmozgásra, sportolásra, a lábunkat pedig próbáljuk időnként felpolcolni.  Az étrendünkön is sok múlik, a vitamindús táplálkozás jótékony hatással van az erek állapotára is. 
 
A visszeres panaszok enyhítésére hatásos és gyors segítséget nyújthatnak a gyógyszertárban kapható kenőcsök is. 
 
Mit ajánlunk? 
 Devaricid cps
 
Elérhetőség
Románia, Nagykároly, Nicolae Titulescu utca, 10 szám
Telefon: 0261 861 607
Email: office@goldtfarm.ro
  • terkep